Poranek kobiet w Rynie – refleksje po spotkaniu

W dniu  25 marca br. na zamku w Rynie odbył się „Poranek Kobiet” czyli chrześcijańskie spotkanie dla pań .W planie poranka było uroczyste śniadanie. Był więc czas na skosztowanie bardzo smacznego i urozmaiconego jedzenia. Był również czas na rozmowy i  integracje z innymi uczestnikami, a dokładniej uczestniczkami. Można było coś kupić w „mobilnej” księgarni Bogulandia. Zainteresowanie książkami i innymi gadżetami przerosło oczekiwania. O godz. 11-tej uroczyste otwarcie rozpoczęło konferencję. Zaskoczeniem i miłą niespodzianką były prezenty, które rozlosowane wśród obecnych pań. Upominki w postaci kosmetyków i książek ufundowali sponsorzy.
Kolejnym wydarzeniem w ramach spotkania był koncert bardziej lub mniej znanej wokalistki Anni Świątczak z zespołem. Pomiędzy  pieśniami uwielbiającymi Boga Ania opowiedziała o swoim nawróceniu oraz o tym jak niesamowicie Pan Bóg odmienił jej życie. Właściwie to nadal zmienia. Kilka lat temu Ania Świątczak śpiewała w dobrze znanym prawie wszystkim zespole ,,Ich Troje”. Niby z ludzkiego punktu widzenia nic jej nie brakowało, jednak nie była szczęśliwa. Dopiero kiedy zwróciła się do Boga jej życie nabrało sensu. Ta część „Poranka” była czasem wzruszeń i niejedna z nas uroniła łzę. Wszystkie nas Ania poruszyła śpiewając „Dzień po dniu” podczas którego wsparłyśmy ją wstając i śpiewając razem z nią. Po mini- koncercie uwielbieniowym, o swojej nowej płycie opowiadała znana nam młoda artystka z Olsztyna – Kasia Kiklewicz. Przez jej może małe, ale wpływowe problemy zdrowotne (przeziębienie) nie mogliśmy jej niestety usłyszeć na żywo. Wielka szkoda.
„Poranek Kobiet” ubogaciła Jagoda Markiewicz wykładem pt. ,,Rozwiń skrzydła i fruń”. Tematem wykładu było jak kobiety oceniają siebie i jakie mają poczucie własnej wartości. W dzisiejszym świecie kobiety myślą, że bogactwo czy piękny wygląd dadzą im szczęście, ale to jest tylko oszukiwanie samej siebie. W głębi duszy dalej czujemy pustkę. Prawdziwą wartość znajdziemy tylko w Bogu – dla Niego jesteśmy cenne. On jest naszą wolnością,  dla Niego jesteśmy piękne takie jakie jesteśmy. Jak podkreślała prowadząca wykład powinniśmy być z siebie dumne, skoro Bóg jest Królem, to my jako jego córki jesteśmy księżniczkami i nie powinniśmy się same poniżać, ani wywyższać.
Konferencję zakończyły podziękowaniami dla organizatorów. Należało się! Myślę, że w imieniu wszystkich uczestniczek  mogę powiedzieć – dziękujemy.
Nasza olsztyńska wspólnota, czyli reprezentantki Zboru KCHB w Olsztynie miała też udział w tej konferencji. „Kobietki” z naszego zboru zrobiły magnesy w kształcie serca, które były nieocenionym wsparcie dla organizatorów. Pracowałyśmy też wraz z dziewczynami z Kościoła Zielonoświątkowego z Olsztyna  w szatni.
Każda z nas jechała z różnym nastawieniem. Jednak wszystkie wyjechałyśmy wzmocnione duchowo. Chwała Najwyższemu.
Magdalena Otolińska