(…) JESTEŚMY TUTAJ PO TO BY NAZNACZAĆ KIERUNEK TEGO KRAJU!

Kiedy byłem mały, to miałem taką ulubioną zabawę w życiu…

To były czasy komunistyczne, telewizory były czarno-białe i program włączano dopiero o szesnastej, a potem coś tam było… Najczęściej były to obrady Sejmu… I gadali, gadali, gadali… Pamiętam Towarzysza Gierka, stawał za mównicą i zaczynał tak… DROGIE TOWARZYSZKI I DRODZY TOWARZYSZE JESTEŚMY TUTAJ PO TO BY NAZNACZAĆ KIERUNEK TEGO KRAJU!

 I ja miałem taką zabawą, że kiedy mnie nikt nie widział, wyrywałem kartki z zeszytu, stawałem na krzesło, patrzyłem się w okno i mówiłem… DROGIE TOWARZYSZKI I DRODZY TOWARZYSZE JESTEŚMY TUTAJ PO TO BY NAZNACZAĆ KIERUNEK TEGO KRAJU!

Wiecie, dlaczego tutaj dzisiaj jestem…?

Ponieważ „bawię się” w ulubioną zabawę z dzieciństwa…

Wiecie, dlaczego tutaj jestem…? Żeby stanąć przed wami, wziąć te kartki i powiedzieć do was tak… DROGIE TOWARZYSZKI I DRODZY TOWARZYSZE JESTEŚMY TUTAJ PO TO BY NAZNACZAĆ KIERUNEK TEGO KRAJU!

 Tymi słowami Adam Małkiewicz rozpoczął wykłady III zjazdu Szkoły Ewangelizacji. Pierwsze pytanie, które zostało postawione brzmiało, co zrobić, żeby człowiek, któremu mówię Ewangelię, chciał ją usłyszeć? Nasze świadectwo jak otrzymaliśmy życie wieczne lepiej, jeśli nie da odpowiedzi na wszystkie pytania słuchacza, ale raczej będzie rozbudzało ciekawość i prowokowało pytanie: jak to się stało? Uczyliśmy się także, jak przejrzyście mówić trzyminutowe świadectwo oraz jakie treści zawiera ewangelia. Poznaliśmy również całą masę ilustracji, które można używać w rozmowie do przybliżenia najważniejszych prawd biblijnych.

 Był to trzeci i ostatni zjazd Szkoły Ewangelizacji w tej edycji. Jednak już znamy datę kolejnego zjazdu. Odbędzie się on 17-18 października 2014 r. Gierek mógł realizować swoją „misję” bo miał poparcie towarzyszy, a za jego plecami stała Moskwa. My również, jeśli chcemy być wierni misji ewangelizacji musimy spotykać się razem, korzystając m.in. z wydarzeń takich jak ostatnia konferencja. Za nami stoi Jezus, wyposaża i posyła nawołując… DROGIE TOWARZYSZKI I DRODZY TOWARZYSZE JESTEŚMY TUTAJ PO TO BY NAZNACZAĆ KIERUNEK TEGO KRAJU!

Michał Omelianowicz